Правильний вибір та розміщення торгового обладнання в магазині є одним з важливих аспектів створення зручного та привабливого простору. При цьому можна зробити кілька помилок, які негативно впливають на комфорт покупців, а також на продажі.

Розповімо про найпоширеніші і дамо рекомендації, як їх не допустити:

 1. Неправильне планування простору.

Це перший і один із найскладніших етапів організації торгового залу магазину. Неправильне, непродумане розміщення торгових меблів та обладнання може створювати незручність для покупців та персоналу магазину. Тупіки, вузькі проходи, незручний підхід до каси провокуватимуть чергу і штовханину. Це явно нікому не сподобається. Залишати багато вільного місця в приміщенні – це неефективно його використовувати. Потрібно шукати золоту середину.

 • Для того, щоб правильно організувати торговельний простір, складіть ретельний план приміщення. При плануванні враховуйте тип та кількість торгових меблів, необхідних для виставлення товару та його зберігання. Уявіть шлях покупця, як він повинен переміщатися від входу до каси та виходу. Складіть кілька варіантів планування.

Під час планування магазину ви можете сміливо звернутися до фахівців ROMKOS. Ми облаштовували сотні магазинів, тож можемо дати корисні рекомендації.

 1. Неправильний розмір та тип торгових меблів.

Вам доводилося присідати навпочіпки біля вітрини з чохлами для мобільників? Або діставати товар з верхньої полиці, побоюючись, щоб на вас не звалився весь стелаж? Не найкраща розминка і не найприємніші емоції.

Дуже маленькі вітрини або стелажі не зможуть вмістити всі необхідні товари. Занадто великі меблеві одиниці з напівпорожніми полицями можуть зробити магазин перевантаженим та непривабливим для покупців. Низькі вітрини ускладнюють перегляд товарів для вищих покупців. З вузьких полиць важко дістати потрібний товар.

 • Враховуйте кількість та вид товару, який плануєте продавати в магазині. Передбачте різні типи торгових меблів. Універсальні стелажі, спеціалізовані вітрини, стійки для одягу, прилавки. Не забутьте про місце для зберігання товарів.
  ROMKOS пропонуємо стандартне та спеціалізоване торгове обладнання. Наприклад хлібні, овочеві стелажі з оптимальним кутом нахилу полиць, вітрини з осередками для цукерок та сипучих продуктів, пристінне та острівне обладнання для різних груп товарів. Окрім стандартних моделей ми виготовляємо торговельне обладнання за вашими вимогами, проектами чи бренд-буками.

 1. Невраховані потреби покупців.

При виборі меблів власники можуть не брати до уваги потреби клієнтів: зручність для літніх або маломобільних людей, мам з колясками і маленькими дітьми, можливість для клієнтів самостійно обслуговувати себе і т.д.

 • Це організувати легше, ніж здається. Невеликий пандус на вході в магазин, трохи ширший прохід між стелажами, де можуть розминутися два візки – і всі матусі району приходитимуть за покупками саме до вас.
 • Розташуйте товар зручно: для дітей – на нижніх полицях, ходові товари – на середніх.
 • Необхідно також враховувати потреби персоналу магазину, такі як зручність роботи з меблями, безпека та вільний доступ до товарів.
 1. Неякісні матеріали.

Торгові меблі, виготовлені з неякісних або невідповідних матеріалів, можуть піддатися швидкому зносу і необхідності заміни. Це може стати додатковим фінансовим навантаженням для вашого бізнесу. Тим паче небезпечно, якщо стелаж не витримає навантаження або від меблів відламуватимуться шматки.

 • Повідомте наших фахівців при замовленні торговельного обладнання, як саме ви плануєте його використовувати. Ми перевіримо допустиме навантаження, передбачимо посилення конструкції за потреби, порадимо з якого матеріалу і з яким покриттям краще вибрати меблі.
 • Важливе значення має якість збирання. Якщо збираєте самі – дотримуйтесь інструкцій виробника. Правильно регулюйте ніжки, додайте кріплення до стіни для надійності. Коли йдеться про оснащення магазину «під ключ» – наша монтажна бригада виїжджає на ваш об’єкт у межах України. У такому разі ми гарантуємо безпеку та довговічність торговельного обладнання ROMKOS.
 1. Неправильна кольорова гама та стиль.

Колір торгових меблів повинен гармоніювати з кольоровою гамою приміщення і товару, що продається. Наприклад, використання яскравої червоної вітрини для продажу спокійних продуктів, таких як книги або електроніка може створювати негативне сприйняття у покупців. Але тут ще й справа смаку.

 • Більше про вплив квітів на купівельну спроможність ви можете дізнатися зі статті.
 1. Недостатня продуманість деталей.

Дрібниці мають важливе значення для комфорту та зручності покупців.

 • Подбайте про те, щоб ручки на дверях були зручними та легкими у використанні. Додайте додаткові елементи, такі як кошики для покупок, шафи для зберігання речей, гачки та полички для сумок.
 1. Відсутність навігації.

Покупці часто шукають конкретні товари в магазині, і якщо не можуть знайти те, що їм потрібне, вони йдуть.

 • У невеликому магазинчику розташуйте товари за групами чи брендами. Також важливо підтримувати чистоту та порядок у магазині, щоб клієнти не витрачали час на пошук потрібного товару.
 • У просторіших приміщеннях розмістіть ярлики та вивіски, які допоможуть клієнтам орієнтуватися. Ми можемо виготовити брендовані стелажі з назвою груп товарів або логотипами торгових марок.
 1. Неправильне світло.

Іноді власники магазинів вибирають лампи із «холодним» спектром. Вони здаються яскравішими. Але насправді це неприродне світло для наших очей. Відвідувачі швидко втомляться у вашому магазині, навіть не зрозумівши чого, і підуть з порожніми руками. Та й товари часто мають “дешевий вигляд” при холодному освітленні.
Під тьмяними або кольоровими світильниками покупець може помилитися у виборі кольору товару, наприклад помади або светра. Кому з продавців подобається мати справу із поверненням?

 • Вибирайте лампи, які дають тепле природне світло, воно не спотворює колір товару. Це зручніше для покупців.
 • Якщо освітлення недостатньо, то замовте меблі з додатковим підсвічуванням. Ми можемо встановити LED-стрічку у вітрини та стелажі, підсвітити касову стійку.

 1. Недостатня мобільність торговельного устаткування.

Плани змінюються. Ви можете захотіти змінити асортименти товарів або зробити перепланування магазину. Вам явно не захочеться змінювати меблі.

 • Вибирайте торгове обладнання, яке можна адаптувати під різні потреби: переставляти полиці, перевішувати гачки та кронштейни. Це можуть бути економпанелі та мобільні острівні конструкції.
 • Якісні торгові меблі від ROMKOS передбачають можливість повторного розбирання/складання.
 • Стелажі та вітрини в одному стилі та кольоровій гамі легко переставити та створити нову геометрію торгового залу.

Правильний вибір торгових меблів та організація торгового залу – вагомий аспект успіху вашого магазину. Вивчіть досвід конкурентів. У нашому ПОРФОЛІО представлені фото магазинів різних груп товарів. Ви точно знайдете цікаві ідеї для себе.

Щоб не допускати помилок на етапах планування та купівлі торгового обладнання, його розміщення та монтажу – звертайтеся до фахівців, таких, як компанія ROMKOS.